EKONOMİ

Tahıl Anlaşmasının Ardından Ekmek Fiyatları Düşecek mi? İşte Beklenen Açıklama..

Tahıl Anlaşmasının ardından ekmek fiyatlarının ne kadar olacağı merak söz konusu oldu. Vatandaşlar ekmek fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor ve işte haberin detayları...

GOOGLE News Abone Olun

Tahıl Anlaşmasının yapılmasının ardından vatandaşlar ekmek fiyatlarının normale dönüp dönmeyeceğini sorguluyor. Alınan bilgiler neticesinde Türkiye’nin arıburnuculuğu ile geçtiğimiz günlerde bir tahıl anlaşması yapılmıştı. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından Odessa limanında mahsur kalan tahılların ülkelere verilmesi için Türkiye’nin ara burculuğu ile bir anlaşma yapıldı. Anlaşmanın yapılmasının ardından vatandaşlar ekmek fiyatlarına bu anlaşmanın yansıyıp yansımayacağını merak ediyor.

Tahıl Anlaşması Yapıldı 

Rusya ve Ukrayna arasında tahıl Anlaşmasının yapılmasının ardından Odessa limanında mahsur kalan tahıllar ülkelere dağıtılmak için yola çıktı. Bunun ile birlikte 24 Şubat tarihinde başlayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ardından ekmek fiyatlarına zam yapılmıştı. Çünkü Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması ile birlikte odessa elemanında bekleyen tahıllar dağıtılmadı. Türkiye’nin araya girmesinin ardından Rusya ve Ukrayna’nın arasında birleşmiş milletlerin de olduğu bir anlaşma imzalandı. Anlaşmanın yapılması ile birlikte vatandaşlar ekmek fiyatlarının normale dönüp dönmeyeceğini merak ediyor. Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu