EKONOMİ

Ekmek Fiyatları Düşecek mi? Beklenen Açıklama Sonunda Geldi!

Ekmek fiyatları hakkında vatandaşlar net bir açıklama bekliyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki tahıl Anlaşmasının ardından açıklamalarda peş peşe geldi ve işte haberin detayları...

GOOGLE News Abone Olun

Ekmek fiyatları düşecek mi vatandaş bu soruların cevabını arıyor. Alınan bilgiler neticesinde Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından neredeyse 24 Şubat tarihinden bu yana ekonomide de ters yönde hareketlilik başladı. Türkiye’nin araya girmesi ile birlikte Rusya ve Ukrayna arasındaki tahıl sevkiyatına dair anlaşma da yapıldı. Bu anlaşmanın yapılmasının ardından vatandaşlar ekmek fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor.

Ekmek Fiyatlarına Ne Olacak?

Gıda ürünlerinin bir hayli fiyatlarını yükselmesinin ardından geçtiğimiz günlerde asgari ücrete zam yapılması ile birlikte ekmek fiyatları da yükseldi. Ekmek fiyatlarını yükselmesi ile birlikte geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin arabuluculuk yapmasının ardından Rusya ve Ukrayna arasındaki tahıl sevkiyatına dair bir anlaşma imzalandı. Daha sevkiyatına dair anlaşmanın imzalanmasının ardından vatandaşlar ise ekmek fiyatlarının ne kadar olacağını merak ediyor. Birçok yetkili Ukrayna limanlarında bekleyen tahılların dağılmasının ardından fiyatların da normale döneceğini savunuyor. Fakat bu konuda vatandaşın gözü resmi olarak yapılacak olan açıklamaya çevrildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu