EKONOMİ

Altın Fiyatları Düşüyor mu? Sonunda Beklenen Açıklama Geldi!

Altın fiyatları hakkında sonunda beklenen açıklama geldi. Peki ama Ağustos ayında altın fiyatları düşecek mi işte haberin detayları...

GOOGLE News Abone Olun

Altın fiyatları son 6 ay içerisinde beklenmeyen bir oran ile artış yaşadı. Alınan bilgiler neticesinde Şubat ayında neredeyse pik noktaya çıkan altın fiyatlarının Ağustos ayında ne kadar olacağı ise merak söz konusu oldu. Altına yatırım yapan vatandaşlar fiyatların normale dönüp dönmeyeceğini merak ederken sonunda beklenen açıklama yapıldı. Altın fiyatları hakkında uzmanlar fiyatların yükseleceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Altın Fiyatları Sona Sayıyor!

Altın fiyatları son aylar içerisinde en yüksek noktaya erişti. Alınan bilgiler neticesinde gram altın fiyatının artması ile birlikte ons altın fiyatı da neredeyse iki katına çıktı. Özellikle Dolar kuru ile bağdaşan Altın fiyatlarının ağustos ayı itibari ile de okunu yukarı yöne çevireceği söyleniyor. Altın fiyatlarının bu noktada Ağustos ayında yükseleceği özellikle gram altın fiyatının yüksek seviyelere çıkacağı da açıklandı. Altına yatırım yapan vatandaşları uyaran Uzmanlar ise 2023 yılının öncesinde fiyatların daha da yükseleceğine işaret etti.

Alınan bilgiler neticesinde ons altın Ağustos ayında son yılın en yüksek seviyesine kadar ilerlerken aynı şekilde gram altında son 6 ayın en yüksek seviyesine kadar çıktı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu